Kurs Nowe Wychowanie Seksualne

Landing Hero

o kursie NWS

Webinarium 1: Co to jest seksualność?

Po dokonaniu zapisu nie opuszczaj strony z potwierdzeniem, bo są tam ważne informacje o tym, jak się dostać na webinarium.

To webinarium rozpoczyna kurs Nowe Wychowanie Seksualne. Możesz wziąć udział bezpłatnie, żeby zobaczyć, czy ten program jest dla Ciebie.
Więcej o całym programie: www.kursnws.pl

Data: 8.02.2021 (poniedziałek)

Godzina: 21:00

Prowadzące: Agnieszka Stein, Sylwia Włodarska, Kasia Gałązka

Wsparcie techniczne: Bartek Stańczyk

Webinarium wprowadzające, na którym opowiemy czym jest seksualność i w jaki sposób możemy opiekować się różnymi wątpliwościami dotyczącymi rozwoju dzieci w tej sferze.

Na tym webinarium chcemy opowiedzieć o tym, jak my widzimy seksualność i jej rozwój. Jak pozytywne podejście do seksualności łączy się nam z całością wspierania dzieci w rozwoju.

Opowiemy o kryteriach, których używamy do przyglądania się różnym niepokojom dotyczącym zachowania dzieci: bezpieczeństwie, dobrostanie i dobrowolności.

Na webinarze dostaniesz:

 • odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników,
 • więcej jasności co do tego, czego dzieci potrzebują od rodziców do rozwoju w sferze seksualności,
 • narzędzia pozwalające dbać o te potrzeby dzieci,
 • podpowiedzi, co robić, kiedy jakieś dziecięce zachowanie budzi niepokój albo kiedy rodzice nie wiedzą jak się zachować.

To webinarium będzie też po to, żebyś zobaczył/a czy takie podejście do seksualności jest Ci bliskie i czy chcesz z nami dalej eksplorować ten temat.

Uwaga: to webinarium jest w dostępie otwartym (bezpłatnym) przez 7 dni od webinarium. Możesz wziąć bezpłatnie na żywo i oglądać nagranie do dnia 15.02.2021. Po tym terminie webinarium będzie dostępne dla Uczestniczek/Uczestników kursu NWS lub osób, które wykupią dostęp do tego jednego webinarium.
​​​​​​​
​​​​​​​Nie wystawiamy certyfikatów za udział w tym webinarium (ono jest skierowane do rodziców).

 

  Prowadząca

  Agnieszka Stein

  Jestem psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomagam w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. 

  Wspieram psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzę warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuję w Bliskim Miejscu w Warszawie. Wspieram profesjonalistów w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów).

  Jestem autorką książki „Nowe wychowanie seksualne”, która została wydana w 2018 roku nakładem wydawnictwa Mamania.

  Prowadząca

  Sylwia Włodarska

  Jestem Panią Swojego Szczęścia, mediatorką w nurcie Porozumienia bez Przemocy. Uczę mówić otwartym tekstem i słuchać z otwartym sercem. Tworzę Konferencję Online dla Rodziców “Bliżej potrzeb, bliżej szczęścia”. Wspieram ludzi, rodziców, nauczycieli i dzieci w budowaniu relacji, komunikowaniu się opartym na równej godności i znajdowaniu rozwiązań, które biorą pod uwagę potrzeby wszystkich zainteresowanych. Prowadzę warsztaty i szkolenia dotyczące komunikacji. Razem z Agnieszką Stein nagrywamy rozmowy na tematy związane z życiem, dbaniem o siebie i budowaniem relacji Pogadanki. Jestem mamą trójki dzieci, które są niewyczerpanym, choć wyczerpującym źródłem inspiracji.

  prowadząca

  Kasia Gałązka

  Jestem trenerką Family Lab, fotografką, mamą trójki dzieci. Prowadzę warsztaty rodzicielskie, między innymi dotyczące seksualności i grupy wsparcia. Szczególnie interesującym mnie zagadnieniem jest edukacja seksualna i w ogóle seksualność człowieka i w tych dziedzinach ciągle się dokształcam. Obecnie jestem studentką Seksuologii praktycznej w SWPS. Prowadzę bloga wrownowadze.blogspot.com

  wsparcie techniczne i administracyjne

  Bartek Stańczyk

  Zajmuję się kursem od strony technicznej, starając się uczynić korzystanie z niego najprostszym, jak to możliwe. Będę dostarczał Wam linki do webinarów i dbał o „komfort techniczny” Uczestników i Prowadzących. Możecie kierować do mnie pytania i wątpliwości, dotyczące kwestii organizacyjnych i technicznych, pisząc na adres: bartek@platformarozwojowa.pl

  Bardzo zależy mi na tym, żebyśmy byli w kontakcie. Jeśli nie otrzymujesz maili po zapisaniu się na kurs, nie czekaj – sprawdź spam/oferty, a jeśli tam nie ma spodziewanego maila, napisz do mnie!